Liposuction Nedir?

liposuction nedir sorusu son yıllarda en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Hem kadınlar hem de erkekler için modern teknoloji ile birlikte estetik kaygılar neredeyse tamamen ortadan kaldırılıyor. Liposuction bu uygulamalardan sadece bir tanesidir. Kilo problemi ile birlikte veya kilo problemi olmadan bölgesel zayıflama sağlayan bu yöntem fazla olan yağ dokusunu vücuttan uzaklaştırmayı sağlar.

Deri altında biriken aşırı yağ dokusunu cerrahi yöntemlerle uzaklaştırma işlemine liposuction denir. Halk arasında yağ aldırma olarak da adlandırılan bu yöntem güzellik merkezlerinde en çok uygulanan işlemlerin arasında yer alıyor. Bel, göbek, basen, kalça gibi vücudun çeşitli yerlerinde biriken inatçı yağları bölgesel olarak uzaklaştırmayı sağlayan yaygın bir işlemdir.

Liposuction Kimlere Yapılabilir?

liposuction nedir konusunda belki de en çok merak edilen sorulardan biri de Liposuction'ın kimlere yapılabilir olduğudur. Öncelikle bu işlemin cerrahi bir operasyon olduğunu belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla uzman hekim görüşü ve bazı tetkiklerin yapılması önem arz eder. Zayıflama yönteminden ziyade bölgesel incelmeyi sağlayan bu yöntemde vücut hatlarını düzgün hale getirmek esastır.

Liposuction, sağlık problemi olmayan herkese yapılabilen bir uygulamadır. Uzmanlar yeni doğum yapmış veya hamile kadınlara bu uygulamayı önermiyor. Ayrıca risk faktörlerini belirlemek amacıyla uygulamadan önce bir takım testler yapılarak kişinin uygun olup olmadığı tespit edilir.

Liposuction Kimlere Yapılabilir?

Liposuction Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır?

Liposuction iyileşme süreci gibi konularda uzman kişilerden bilgi edinmek her zaman daha yararlı olur. Uygulama sonrasında özel korseler ihmal edilmemelidir. Yapılan işleme ve kişiye göre 4 veya 8 hafta arasında bu korselerin düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Liposuction sonrası iyileşme döneminde morluk ve ödem görülmesi normal bir durumdur. Bunlar da yine kişiye göre değişmekle birlikte kısa bir süre içerisinde ortadan kalkacaktır. İşlemden yaklaşık bir hafta sonra atılan dikişler alınır. İyileşme süreci ortalama 2-3 haftadır. Bu sürenin sonunda genel durum düzelirse kişi günlük hayatına dönebilir.

Liposuction Sarkmalar İçin Yaptırılır Mı?

liposuction nedir konusu beraberinde birçok soru işaretini de getirir. Bunlardan biri de uygulamanın sarkmalar için yapılıp yapılmayacağıdır. Bölgesel depolanmış aşırı yağların yanı sıra deride sarkma mevcutsa Liposuction tek başına sarkmaları gidermeye yetmez. Liposuction uygulamaları sarkmalar için değil depolanmış yağları vücuttan uzaklaştırmak için yapılır. Aşırı derecede kilo alıp vermeye bağlı olarak deride meydana gelen deformasyon için farklı uygulamalar gerekir.

liposuction nedir diye bakıldığında vücudu düzeltmek için uygulanan bir işlemdir. Fakat bu işleme deri sarkmaları dahil edilmez. Liposuction uygulamasıyla kişinin tekrar kilo alıp almayacağı garantilenmez. Kişi yaşam şeklini ve beslenmesini değiştirerek, egzersize hayatında yer açarak uygulamanın başarısını arttırabilir. Fakat sürekli kilo alıp verme uygulamanın sonucunu olumsuz etkiler.

Lazer Liposuction Nedir?

Liposuction uygulamasının birçok çeşidi vardır. Bunlardan biri de lazer lipoliz olarak da bilinen lazer Liposuction'dur. Lazer liposuction nedir sorusunda diod lazer teknolojisi ön plana geliyor. Lazer liposuction, lazer teknolojisi ile yağ hücrelerinin zarlarını patlatarak yapılan yönteme denir.

İnatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için yapılan bu uygulama özellikle yüz bölgesinde etkin olarak kullanılıyor. Gıdı liposuction çene altına depo edilen yağların parçalanıp yok edilmesi için uygulanan başarılı bir yöntemdir. Uygulama bu bölgelerdeki gözlenen ufak çaplı gevşekliğin de giderilmesini sağlar. Lazer Liposuction ayrıca terleme sorunu yaşayan kişilerde yüz veya koltuk altına uygulanarak aşırı terlemeyi engelliyor.

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer Lipoliz İle Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

liposuction ameliyatı ve Lazer Lipoliz aynı işlevi gören fakat gereksinime ve bölgeye göre seçenek oluşturan uygulamalardır. İki uygulamada lokal yağlanmayı gidermek için gerçekleştirilir. Amaçları aynı olsada uygulama açısından farklılık barındırırlar. En temel fark ise istenmeyen yağ dokunun atılma şeklidir.

Lazer Lipoliz veya Lazer Liposuction olarak bilinen yöntemde yağ doku idrar yoluyla atılıyor. Fakat Liposuction uygulamasında yağ dokuyu vücuttan uzaklaştırmak için kanüller ve vakumlama kullanılır. Vücuttan uzaklaştırılmak istenen yağ doku idrarla atılamayacak kadar fazlaysa bu durumda doğrudan Liposuction ameliyatı tercih edilir.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

vaser liposuction alınan yağları bütün halinde koruyan bir teknolojiye sahiptir. Dolayısıyla yağ transferi yapılacağı zaman bu yöntem tercih edilir. Vücudun çeşitli yerlerinden toplanan yağlar zarar görmediği için elmacık kemiği, meme veya kalça gibi vücudun farklı bölgelerini şekillendirmekte kullanılır.

vaser liposuction nedir avantajları nelerdir konusunda en önemli faktör uygulamanın doku seçici özelliğe sahip bir cihazla yapılmasıdır. Bu cihaz yağ dokuya ve çevresindeki dokulara zarar vermez. Dolayısıyla işlemden sonra kişide morluk, kızarıklık veya ödem gibi şikayetler çok az görülür. Vaser Liposuction'ın avantajlarından bir diğeri ise hızlı kilo alıp vermenin neden olduğu deformasyonları gidermek için kullanılmasıdır.

Liposuction'da Ne kadar Yağ Alınır?

Liposuction ile yağ alma işleminde uygulama yapılacak bölgeye minik kesirlerle açılır. İnce kanüller bu kesirlerden deri altına ilerletilir ve planlanan miktarda yağ doku alımı gerçekleştirilir. Operasyon sırasında alınan yağlar tercihe göre vücudun farklı bölgelerinde enjekte edilebilir. Bu işlem için genellikle küçük miktarlarda yağ doku alımı gerçekleştirilir.

Liposuction'da alınacak yağ miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Hastanın kilosu ve uygulama alanı bu değişikliği etkileyen en önemli nedenlerdir. Ortalama bir değer vermek gerekirse Liposuction'da en fazla 6 litre yağ alımı olabilir.

Liposuction'da Ne kadar Yağ Alınır?

Liposuction Zararları Nelerdir?

liposuction ankara ve birçok ilde yaygın olarak kullanılan bir estetik uygulamadır. Her tıbbi müdahalede olduğu gibi Liposuction uygulamasında da çeşitli risklerle karşılaşmak mümkündür. Yan etki olarak da karşımıza çıkan bu zararları en aza indirmek veya tamamen ortadan kaldırmak bizim elimizde. Profesyonel bir hizmet ve deneyimli hekimlerle çalışmak zararları bertaraf etmek için önemlidir.

Liposuction uygulamasında karşılaşabilecek zararlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Anestezik komplikasyonlar
 • Çevre organlarda yaralanma
 • Sinir hasarı
 • Enfeksiyon
 • Deri altına sıvı sızması
 • Hücre ölümü
 • Ödem
 • Deri altı kanama
 • Yara izleri
 • Engebeli cilt görünümü
 • İyileşmeye bağlı riskler

Liposuction'ın belli başlı zararları bu şekildedir. Uygulama öncesinde ve sonrasında kişiler kurallara uygun hareket ederek bu zararları ortadan kaldırabilir.

Liposuction Fiyatları 2024

liposuction fiyatları her uygulama için değişkenlik gösterir. Yöntem ve uygulama alanı fiyat belirlemede kriter olarak ele alınır. Net bir fiyat söyleyebilmek için kişinin öncelikle muayene olması gerekir. Sağlık merkezi veya estetik merkezlerinde bu uygulama için sağlık danışmanları kişileri bilgilendiriyor. İsterseniz iletişim yollarını kullanarak Liposuction fiyatları konusunda 7 gün 24 saat destek ve bilgi alabilirsiniz.

Sonuç

Liposuction, vücuda şekil vermek için tercih edilen bir uygulamadır. Hem etkileyici kıvrımlar yaratmak hemde inatçı yağlardan kurtulmak için başarılı sonuçlar verir. Spor veya egzersizlerle kurtulamadığınız yağ dokusundan bu yöntemle çok kısa bir sürede üstelik konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz. Uygulama vücudun çeşitli bölgelerine yapılıyor. Burada kişinin isteği ve hekimin uygun gördüğü plan doğrultusunda hareket edilir.

Uygulama sonuçunu başarılı bir şekilde görebilmek için profesyonel ve alanında uzman hekimlerle görüşmeniz yararınıza olacaktır. İleri teknoloji ile geliştirilmiş cihazlar ve modern teknolojiyi bünyesinde barındıran Op. Dr. Zeynep ŞEN aynı zamanda başarılı bir ekiple hizmet veriyor. Danışanın ne istediğini çok doğru bir şekilde analiz ediyorlar. Uygulama ve işlemler hakkında detaylı paylaşımlar yaparak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırıyorlar. Uygulama sonrasında da tıpkı ilk günkü gibi ilgi ve alaka ile destek sağlıyorlar. En makul lazer liposuction fiyatları ve tüm detayları için istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Liposuction Yaptırmak İçin Kaç Kilo Olmalı?

Kepçe kulak operasyonu sonrası yara izi kalması durumu oldukça nadirdir. Genellikle bölgenin küçük olması sebebiyle skar dokusu hızla gelişir ve yara izi kalmadan kişiler günlük hayatlarına devam ederler.

Yağ Aldırma İle Kaç Kilo Verilir?

Liposuction uygulamasına ve kişiye göre 4 kiloya kadar yağ alınabilir. Saf yağ olarak alınan bu miktar vücut için yaklaşık 6 kilograma denk gelir.

Liposuction Neden Riskli?

Liposuction, anestezi altında yapılan cerrahi bir işlem olduğu için beraberinde az da olsa risk barındırır.

İletişime Geçin

Size daha yakından yardımcı olabilmemiz için lütfen hemen iletişime geçin.