Genital Estetik Nedir?

Vajinal daralma, vajinada mantar oluşumu, vajina iç dudak sarkmaları gibi birçok genital estetik sorunları mevcuttur. Bu sorunlar erkenden tedavi edilmesi hasta memnuniyeti açısından hayati bir anlam taşıyor.

Genital estetik sorunları geçmiş dönemlerde ise daha kalitesiz tedavi yöntemleri üzerinden tedavisi yapılıyordu. Bu durum hastaların ameliyat sonrasında da kalitesiz yaşama sahip olmasına neden olabiliyordu.

Ancak geliştirilen yepyeni teknikler sayesinde artık hastalara daha geniş imkanlar üzerinden genital estetik operasyonları sunuluyor. Genital estetik başlı başına bir cerrahi ameliyat türüdür.

Bu işlem daha çok kadın hastalar tarafından tercih ediliyor. Bu nedenle işlem başta cinsel organ değişimi, bu bölge görüntüsünden huzursuzluk duyulması gibi birçok farklı amaçlar üzerinden uygulanır.

Genital bölge ameliyatları daha çok genç ve orta yaş grubundaki kadınlar tarafından tercih ediliyor. Bu gruptaki hastalarda özellikle iç vajina daralması, vajina sarkmaları yoğun olarak meydana geliyor.

Bu nedenle estetik ve plastik uzmanı tarafından bu gibi durumlarda hastaların klinik merkezine başvurması gerektiğinin altını çiziyor. Genital estetik ameliyatları yaptıranlar ise kendileri ve çevreleriyle daha barışık olduğunu vurguluyor.

Hastalar ameliyat sonrasında yüksek bir özgüvene yeniden sahip olduğunun altını çiziyor. Ameliyat türü geçmişte daha çok modern ülkeler üzerinden uygulanıyordu. Fakat bugün itibariyle global anlamda tercih ediliyor.

Genital bölgesindeki sorunlar sebebiyle yaşantısı negatif olan hastalar ameliyatını yaptırabiliyor. Cerrahi operasyon ayrıca gizlilik prensibi üzerinde uygulanabiliyor. Böylece hastalar ameliyatını güvenle ve çevrelerinin haberi olmadan yaptırabiliyor.

Genital estetik operasyonları geçmiş dönemlerde banel ve ameliyatsız yöntemler üzerinden uygulanıyordu. Bu durum hastaların zaman kaybı yaşamasına neden oluyordu. Bugün ise işlem teknikleri değiştiğinden hastalar zaman tasarrufu elde edebiliyor.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik ameliyatları birçok nedenlere bağlı olarak uygulanabilir. Cinsiyet değiştirme, cinsel organ görüntüsünden rahatsız olma gibi bazı nedenler sonucunda genital estetik Ankara güvenli bir şekilde uygulanır.

Ameliyatla birlikte vajina estetikleri tamamı kolay bir şekilde daraltılabilir. Böylece hastanın daha estetikli ve dar yapılı vajina bölgesine yeniden sahip olması sağlanır. İşlem sadece profesyonel estetik ve plastik doktoru tarafından gerçekleştirilir. Bu bakımdan genital estetik ameliyatlarında sadece kaliteli doktor klinik merkezi tercih edilmelidir. Ameliyat süreci ise problemin büyüklüğüne göre farklılık gösterir.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital estetik işlemleri konforlu ve tam donanımlı ameliyathane servisi üzerinden yapılır. Öncelikle hasta öyküsü dinlenir. Bu aşamadan sonrasında vajina estetiği için gerekli kaliteli malzemeler hazırlanır.

Akabinde genital bölgenin filmleri çekilir. Böylece genital estetik öncesi sonrası herhangi mantar ve enfeksiyon türünden hastalıklar varsa ameliyattan önce bu sorunlar tedavi edilir. Ciddi problemlerde cerrahi müdahale uygulanır. Vajinada rahatsız edici görüntü olması durumunda ameliyatsız işlem yapılmasından söz edilemez. Vajinal daralma ameliyatları genel ya da lokal anestezi üzerinden uygulanabilir.

Bu işlemde doğrudan vajina girişinden başlanarak ortalama olarak 6 ila 7 santime kadar genital bölge iç dokularına kadar ulaşılır. Bu dokular yerinden alınarak özel bir ameliyat ameliyat dikişleri sayesinde dikim işlemi yapılır. Böylece vajina iç dokuları kat kat biraraya kusursuz bir biçimde getirilir.

Ameliyat sürecine geçilerek genital bölgeden cinsel organ değiştirilir veyahut vajinanın daha estetikli olması açısından iç ve dış dudaklarında oluşan sarkmalar giderilir. Tüm bu aşamalar ise doktorunuz tarafından özenli bir şekilde gerçekleştirilir. Genital bölge ameliyatlarında genital bölge cildinde herhangi kızarıklıklar meydana gelmez.

Ameliyat öncesinde hastanın bazı hazırlıklar yapması doktor tarafından talep edilebilir. Örneğin, kaliteli tıbbi ameliyat önlüğü kullanması istenebilir. Genital estetik operasyonlarında hazırlıkların yapılması önemlidir. İşlemden birkaç saat öncesinde ekstradan ilaçlar verilebilir. Verilen ilaçlar ise doktor eşliğinde alınmalıdır.

Genital Estetik Operasyonlar Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genital estetik operasyonlar sonrasında ise dikkat edilmesi gereken birçok faktörler bulunuyor.

Bu faktörler şunlardır;

  • Ameliyattan sonra kaliteli bir cinsel yaşam sürdürülmeli, düzenli aralıklarla cinsel birliktelik sağlanmalı
  • Günlük düzenli olarak egzersiz çalışmaları yapılmalı
  • Günlük düzenli bir şekilde sağlıklı sıvı ve bol miktarda taze sebze ve meyveler tüketilmeli
  • Hareketli bir pozitif bir yaşama sahip olunmalı
  • Doktor tarafından verilen tüm ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalı
  • Genital bölge temizliği düzenli olarak yapılmalı
  • Kalitesiz genital bölge bakım ürünlerinden kaçınılmalı

Tüm bu etkenlere mutlaka dikkat edilmelidir. Böylece ameliyat sonrasındaki yeni dönemde de sağlıklı cinsel hayata sahip olunabilir.

Ameliyatsız Genital Estetik Mümkün Müdür?

Ameliyatsız olarak genital estetik sadece vajinanın iç dudaklarında sarkmalar meydana gelmesi durumunda uygulanabilir. Bazı hastalar barbie vajina estetiği ameliyatsız olarak yapılmasını ister. Bu durum içinse birçok sebepler sunulabiliyor. Özellikle hastaların pek çoğu ameliyat işleminden çekinebiliyor. Bu durumda ise doktordan ameliyatsız olarak bu işlemleri yapması talep edilebiliyor.

Yani bu durumda cerrahi müdahale olmadan doğal ilaçlar uygulanabilir. Fakat bu durum sadece geçici olarak etkisini sunabilir. Bu nedenle hastaların tüm genital sorunlarında mümkünde cerrahi müdahaleden faydalanması tavsiye edilir. Ameliyat üzerinden genital bölge çok daha kolay bir şekilde düzeltilebilir. Daha kaliteli bir genital bölge oluşturulabilir. Bu da en üst düzeyde hasta memnuniyeti sağlayacaktır.

Genital Estetik İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Genital estetik işlemleri süresi meydana gelen sorunun derinliğine ve hastanın yaşam tarzına göre farklı olabiliyor. Diğer tıbbi ameliyat türlerinde olduğu gibi bu işlemde de süreçler hastanın tutumuna ve doktorun ameliyatı özenli bir şekilde gerçekleştirmesine bağlı olabiliyor.

Bu bakımdan genital estetik ameliyatlarında tercih edilen doktorun yetenekli olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin cinsel organın komple olarak değiştirilmesi süresi daha uzun olabiliyor. Bu durumda ameliyat ortalama olarak 3 ila 12 saat aralığında sürebiliyor. Ya da vajinadaki sarkmaların yok edilmesinde süreç ortalama olarak 6 saati bulabiliyor. Ameliyathanede kullanılan malzemelerin kalitesi de süreçlerin belirlenmesinde etkili olabiliyor.

Genital Estetik İşlemleri Acılı Mıdır?

Genital estetik işlemleri genellikle acılı değildir. Çünkü ameliyatlar en kaliteli ameliyathane üzerinden uygulanır. İşlem yılların deneyimlerine sahip olan estetik ve plastik doktoru tarafından titizlikle uygulanır.

Bu nedenle söz konusu ameliyat geçmişten bugüne acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bunun haricinde bugün çok daha yüksek teknolojili cihazlar tercih ediliyor. Bu özel ekipmanlar sayesinde genital bölgeye zarar verilmeden ameliyat başarılı bir şekilde tamamlanır.

Genital Estetik İşlemleri İçin Bir Yaş Sınırı Var Mıdır?

Genital estetik işlemleri için yasal kapsamda hastaların 18 yaşını doldurması gerekiyor. Bu ameliyat türü farklı kurallar barındırıyor. Bu nedenle hastaların yaş sınırını tamamlaması ameliyat başarısız ve sağlıklı sonuçlar elde edilmesi açısından önem arz ediyor.

Genital Estetik Ameliyatlarının Riskleri Nelerdir?

Genital estetik ameliyatlarında da bazı risklerin yer alması doğaldır. Bu durum tüm cerrahi müdahalelerde yer alıyor.

Bu işlemde başlıca riskler şunlardır;

  • Ameliyat sonrasında genital bölge ya da çevresinde hafif düzeyde ağrılar görülmesi
  • Ameliyat sürecinin uzayabilmesi
  • Hastaların ameliyat sonrasında doktor kontrollerine yeteri düzeyde önem vermemesi

Bu gibi durumlarda genital bölge ameliyatlarında minimum düzeyde riskler meydana gelebilir. Bu nedenle ameliyat öncesi ve sonrasında hastaların mutlaka doktor kontrol ve tavsiyelerini dikkate alması gerekiyor.

Genital Estetik Fiyatları 2024

Genital estetik fiyatları her yıl düzenli olarak güncelleniyor. Bu ameliyatın ücretleri doktor klinikleri ve hastaneler arasında farklılık gösteriyor. Örneğin, herhangi özel bir hastane üzerinden genital estetik fiyatları daha yüksek olabiliyor. Bu da hastaların ekonomik anlamda zorlanmasına neden oluyor.

Bu nedenle genital estetik ameliyatlarında hastalar özel doktor kliniğini tercih ediyor. Özel doktor klinik merkezinden ise ameliyat daha uygun fiyatlar üzerinden uygulanıyor. Bu durum hastalar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Estetik ve plastik cerrahisi özel klinik web sitesinden ameliyatın güncel fiyatları incelenebilir.

Sonuç

Cinsel bölge ve vajina estetiği fiyatları hafta içi sunuluyor. Özel doktor klinik merkezi bu süreçte aktif olabiliyor. Bununla birlikte ameliyat genellikle genel anestezi üzerinden uygulanabiliyor. Bu durumda hastaların ameliyat süreci boyunca huzursuzluk hissetmesi mümkün olmuyor. Genital bölge estetik ameliyatlarında riskler az olduğundan bu işlem Türkiye genelinden tercih ediliyor.

Ameliyat basit bir şekilde uygulanır. Bu nedenle genellikle işlemden sonrasında hastanın klinik merkezinde yatmasına gerek yoktur. Fakat işlem sonrasında verilen ilaçların günlük belirtilen dozajdan kullanılması son derece önemlidir. Genital bölge estetik operasyonu sonrasında hastaların yüzü gülüyor.

İşlem sayesinde hastalar çok daha pozitif ve neşeli bir hayata yeniden sahip olabiliyor. Çünkü genital bölge sorunları hastalarda iş ve sosyal hayatın olumsuz yönde etkilenmesine sebep oluyor. Bu durum hastalarda moral ve motivasyon azalmasına neden olabiliyor. Genital bölge estetik işlem için doktor sitesinden 7/24 online olarak randevu alınabilir.

İletişime Geçin

Size daha yakından yardımcı olabilmemiz için lütfen hemen iletişime geçin.